Details
Luxcraft 4 ft Seat Cushion is designed to fit Luxcraft 4 ft Gliders, Swings and Benches. Made from Sunbrella fabric, these cushions have tie-ons to secure the cushion to your furniture.
More Information
| Family ID | 4SC |
|---|---|
| Style | Cushion |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | 48 in w x 18 in d x 2 in h |
| Overall Width | 48 in |
| Overall Height | 2 in |
| Overall Depth | 18 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Made from Sunbrella Fabric
- Cushion Fits Luxcraft 4 ft Benches, Swings and Gliders
- Made from Sunbrella fabric
- Tie-Ons in back corners