Details
Luxcraft / Crestville® Classic Highback 4 ft. Swing - Comes Standard with Stainless Steel Chain
More Information
| Family ID | 4CPS |
|---|---|
| Style | Swing |
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | 27.25 x 52.75 x 31.5 in High |
| Overall Width | 52.75 in |
| Overall Height | 31.5 in |
| Overall Depth | 27.25 in |
| Seat Height | varies |
| Seat Size | 48 in x 18 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Includes Stainless Steel Chain
- Constructed from HDPE recycled poly material
- Low to No maintenance
- All weather furnishing
- Backed by manufacturer's lifetime warranty
- Includes: (1) Classic High Back 4 ft Swing with Stainless Steel chains