Details
The Amish Poly Conversation Table is a perfect addition to your outdoor recreation area. We recommend placing this poly conversation table by the pool, on the patio or even on the beach! The Amish Poly Conversation Table is a versatile product that could also be used indoors. With a 38 in round table top and lower shelf space, this table is ideal for setting your drinks, food, or reading material down while relaxing on a few of our poly all-weather adirondacks! For an extra level of customization and versatility we offer 22 colors with the option of dual tone color options! That way there is a color option for everyone!
More Information
| Style | Conversation Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 38 in round x 20 in high |
| Overall Width | 38 in |
| Overall Height | 20 in |
| Overall Depth | 38 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments