Details
Amish Poly Bistro Table - Made in the USA!
The handcrafted Amish Poly Bistro Table is the perfect for a seating of 2-4 people looking to enjoy the outdoors in style.ï¾ This outdoor dining table is hand made from recycled plastic bottles, also known as poly lumber.
More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | 30" diameter x 30" high |
| Overall Width | 30 in |
| Overall Height | 30 in |
| Overall Depth | 30 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments