Details
Amish Recycled Poly Lumber English Garden Chair - Leisure Lawns Collection
More Information
| Style | Dining Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Features | Arm Chair |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 26 in w x 26 in d x 41 in h |
| Overall Width | 26 in |
| Overall Height | 41 in |
| Overall Depth | 26 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Size | 19 in x 18 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Customer Favorite in weatherwood on brown & weatherwood on black
- All other colors estimated to ship within 2 weeks
- Traditional style dining chair
- Sturdy Amish construction
- Handcrafted from all-weather poly
- Eco-friendly, 95% recycled