Details
Amish Poly English Garden Dining Side Chair
More Information
| Style | Dining Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Features | Armless |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 26 in deep x 23 in wide x 41 in high |
| Overall Width | 23 in |
| Overall Height | 41 in |
| Overall Depth | 26 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Size | 23 in wide x 18 in deep |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Customer Favorite in weatherwood on brown & weatherwood on black
- Amish Made in the USA
- All-weather performance