Details
Amish Recycled Poly Lumber Chaise Lounge with Four Position Back
More Information
| Style | Chaise Lounge |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Features | Adjustable Back |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 80 in d x 28 in w x 44 in h |
| Overall Width | 28 in |
| Overall Height | 44 in |
| Overall Depth | 80 in |
| Seat Width | 23 in |
| Seat Depth | 45 in |
| Seat Height | 15 in |
| Seat Size | 45 in d x 23 in w |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments