Details
The Amish Poly Double Tier Table is positioned at the perfect height to complement the Amish Poly Balcony Chair. The two shelves will easily hold your refreshments, a book, sunglasses and the like. Crafted from recycled poly material, this outdoor balcony table is the perfect fit for even small balconies or decks.
Amish made in the USA from recycled plastic that is designed for all weather use. The Leisure Lawn Collection is backed by a 20 year warranty for residential use.
More Information
| Style | Side / End Table |
|---|---|
| Furniture Height | Counter |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 22 in dia. x 28 in h |
| Overall Width | 22 in |
| Overall Height | 28 in |
| Overall Depth | 22 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Handcrafted by the Amish
- Designed from recycled plastic poly material
- All weather performance, can be left out year round
- Stainless steel fasteners
- Designed to complement the Amish Poly Balcony Chair
- Backed by 20 year residential warranty