Details
Amish Poly Round Side Table is proudly handcrafted in the USA. The perfect complement to any outdoor seating area, this poly side table features a large 22 in round table top. Amish Poly is constructed from recycled plastic material which will not rot, warp, corrode or become bug infested.
More Information
| Style | Side / End Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 22 in W X 22 in D X 20 in H |
| Overall Width | 22 in |
| Overall Height | 20 in |
| Overall Depth | 22 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments