Amish Poly Bar Height Island
Details
Amish Poly Bar Height Island
More Information
| Style | Bar Table |
|---|---|
| Furniture Height | Bar |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | Over-all: 34 in deep x 62 in wide x 39 in high Base: 24 in deep x 48 in wide Top shelf: 23 in deep x 41.5 in wide x 12 in high Bottom shelf: 23 in deep x 41.5 in wide x 17 in high |
| Overall Width | 62 in |
| Overall Height | 39 in |
| Overall Depth | 34 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments