Details
Amish Poly Square 43" Dining Table
More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 2-4 Person |
| Dimensions | 43 in Square x 30 in Height |
| Overall Width | 43 in |
| Overall Height | 30 in |
| Overall Depth | 43 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Customer Favorite in weatherwood on brown & weatherwood on black
- All other colors estimated to ship within 2 weeks
- Handcrafted from recycled poly material
- Amish Made in the USA
- Customer two-tone options