Details
Amish Poly Round 60" Dining Table
More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Dimensions | 60 in Diameter x 30 in Height |
| Overall Width | 60 in |
| Overall Height | 30 in |
| Overall Depth | 60 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Comfortably seats 6
- Amish Made in the USA
- Handcrafted, durable poly construction
- Little to No Maintenance