Amish Poly Round 60 in Counter Height Table
Details
Amish Poly Round 60" Counter Height Table
More Information
| Style | Counter Table |
|---|---|
| Furniture Height | Counter |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Dimensions | 60 in Diameter x 36 in Height |
| Overall Width | 60 in |
| Overall Height | 36 in |
| Overall Depth | 60 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Designed for year-round use
- Handcrafted from recycled poly material
- Custom two-tone options
- Backed by 20 year residential warranty