Amish Poly English Garden Counter Height Arm Chair
Details
Amish Recycled Poly Lumber English Garden Chair - Leisure Lawns Collection
More Information
| Style | Counter Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Counter |
| Features | Arm Chair |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 24 in w x 28 in d x 41 in |
| Overall Width | 24 in |
| Overall Height | 41 in |
| Overall Depth | 28 in |
| Seat Height | 24 in |
| Seat Size | 19 in w x 17 in d |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments