Amish Poly English Garden Counter Height Side Chair
Details
Amish Poly English Garden Counter Height Side Chair
More Information
| Style | Counter Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Counter |
| Features | Armless |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 25 in deep x 19 in wide x 43 in high |
| Overall Width | 19 in |
| Overall Height | 43 in |
| Overall Depth | 25 in |
| Seat Height | 24 in |
| Seat Size | 19 in wide x 17 in deep |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments