Details
Amish Poly 60 in Square Counter Table
More Information
| Style | Counter Table |
|---|---|
| Furniture Height | Counter |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 8 Person |
| Dimensions | 60 in l x 60 in w x 36 in |
| Overall Width | 60 in |
| Overall Height | 36 in |
| Overall Depth | 60 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Amish Made in the USA
- Handcrafted from recycled poly
- Heavy-duty construction
- Framed tabletop with slats filling in the top
- Designed for year-round use
- Can be left out year-round
- Covering in winter eases Spring Clean Up
- Backed by 20 Year Residential Warranty
- Custom Two-Tone Colors - Your Choice!
- Order with or without an Umbrella Hole