Details
Amish Poly Balcony Chair is the perfect complement to the Amish Poly Wood 42 Pub Table. Whether used with a table or as a seating area, you will love the contoured seat and back which really add to the comfort of the product.
More Information
| Style | Counter Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Counter |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 26 in W x 28 in D x 48 in H |
| Overall Width | 26 in |
| Overall Height | 48 in |
| Overall Depth | 28 in |
| Seat Height | 24 in |
| Seat Size | 21 in w x 19 in d |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments