Tailwind Round Back Tete-a-tete
Code:
TW-TT405
Weight:
110 lbs
Dimensions:
38 in w x 70 in d x 43 in h
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
Round Back Tete-a-Tete
More Information
| Furniture Height | Standard |
|---|---|
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Chair Back Style | Fanback |
| Curved Back | Curved Back |
| Dimensions | 38 in w x 70 in d x 43 in h |
| Overall Width | 38 in |
| Overall Height | 43 in |
| Overall Depth | 70 in |
| Seat Height | 15 in |
| Weight Capacity | 300 lbs |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions