Frog Furnishing St Pete 8 ft Bench
Special Price
$1,285.20
FREE Shipping
$1,865.00
- You Save: $579.80 ( 31.09% )
Code:
FF-PB8-STP
Weight:
145 lbs
Dimensions:
96 in x 26.5 in x 32 in
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
The St. Pete 8 ft Bench makes a beautiful addition to any park or outdoor garden.
More Information
| Furniture Height | Standard |
|---|---|
| Leg Depth | 26 in on interior |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Dimensions | 96 in x 26.5 in x 32 in |
| Overall Width | 96 in |
| Overall Height | 32 in |
| Overall Depth | 26.5 in |
| Seat Width | 96 in |
| Seat Height | 17.25 in |
| Seat Size | 96 in x 19 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions