Frog Furnishings St Pete 6 ft Bench
Special Price
$1,077.44
FREE Shipping
$1,720.30
- You Save: $642.86 ( 37.37% )
Code:
FF-PB6__STP
Weight:
110 lbs
Dimensions:
72 in x 26.5 in x 32 in
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
The St. Pete 6 Ft. Bench
More Information
| Furniture Height | Standard |
|---|---|
| Leg Width | 28 in on the interior |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2-4 Person |
| Dimensions | 72 in x 26.5 in x 32 in |
| Overall Width | 72 in |
| Overall Height | 32 in |
| Overall Depth | 36.5 in |
| Seat Width | 72 in |
| Seat Height | 17.25 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions