POLYWOOD 20 in x 20 in Seat Cushion
Code:
PW-XPWS0007
Weight:
4 lbs
Dimensions:
Seat cushion measures 20 in x 20 in x 2.5 in
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
More Information
| Commercial | No |
|---|---|
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | Seat cushion measures 20 in x 20 in x 2.5 in |
| Overall Width | 20 in |
| Overall Height | 2.5 in |
| Overall Depth | 20 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Fabric Tie-Ons in back corners
- Fits: POLYWOOD Presidential, Vineyard, Nautical Porch, Shaker & Jefferson Rockers
- UV Stabilized color for fade resistance
- Water resistant, fast drying!
- Easy cleaned with mild soap and water when needed
- Comfortable 2 in thickness
- Proudly made in the USA
- Returnable, restocking fees apply