POLYWOOD 17.5 x 16.25 in w Palm Coast Dining Chair Seat Cushion
Special Price
$69.00
FREE Shipping
$95.00
- You Save: $26.00 ( 27.37% )
Code:
PW-XPWS0016
Weight:
4 lbs
Dimensions:
17.5 in x 2.5 in x 16.25 in (WxHxD)
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
More Information
| Style | Dining Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Cushion Type | Seat Cushion |
| Cushion For | Chair |
| Thickness | 2.5" |
| Filling | Polyester Foam |
| Collection | Accessories |
| Proposition 65 | No |
| Overall Width | 17.5 in |
| Overall Height | 2.5 in |
| Overall Depth | 16.25 in |
| Some Assembly Required | Yes |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments