Details
The Luxcraft / Crestville® Outdoor Coffee Table is the perfect accompaniment to the Luxcraft / Crestville® Gliders and Chairs and easily allows you to create a seating area that caters to your individual style. The Luxcraft / Crestville® OUtdoor Coffee Table offers sturdy construction and a wide variety of colors. This outdoor coffee table will last you a lifetime.
More Information
| Family ID | PCT |
|---|---|
| Style | Coffee Table |
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 17 x 36 x 19 in High |
| Overall Width | 36 in |
| Overall Height | 18.5 in |
| Overall Depth | 16.5 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Amish Made in the USA
- Handcrafted from recycled poly material
- Little to No maintenance
- Backed by Lifetime Warranty