Luxcraft Island Buffet Table
Details
Luxcraft/Crestville Island Buffet Table is a beautiful, statement outdoor buffet table that will stand up to all your outdoor entertaining needs.
More Information
| Family ID | IBT |
|---|---|
| Style | Bar Table |
| Furniture Height | Bar |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Dimensions | 50 in w x 22 in d x 36 in h |
| Overall Width | 50 in |
| Overall Height | 36 in |
| Overall Depth | 22 in |
| Weight Capacity | n/a |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews 2
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Perfect table for serving the whole gang
- Made from recycled plastic - all weather material
- Available in solid as well as two tone options
- Marine-grade stainless steel hardware
- Does not have an umbrella hole
- Backed by a lifetime warranty