Details
The Luxcraft / Crestville® Cup Holder makes a great addition to the Luxcraft / Crestville® Adirondack Chairs and Gliders.
More Information
| Family ID | PCH |
|---|---|
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 5 1/4 x 12 1/2 x 2 1/4 in High |
| Overall Width | 5.5in |
| Overall Height | 2in |
| Overall Depth | 14in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Designed for use with: Luxcraft Gliders
- Slide out cupholder from end of arm rest
- Retracts under arm rest when not in use
- Backed by Lifetime Warranty