Details
Luxcraft 4 x 6 Ft Rectangle Dining Table
More Information
| Family ID | P46RT-D |
|---|---|
| Style | Dining Table |
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 6 Person |
| Dimensions | 74 in W x 48 in D x 30 in H |
| Overall Width | 74 in |
| Overall Height | 30 in |
| Overall Depth | 48 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Includes umbrella hole, stabilizer and plug
- Designed for year-round use, no need to store
- Handcrafted from eco-friendly recycled poly
- Backed by a Lifetime Warranty
- Amish Made in the USA