Amish Poly Round 60 in Bar Height Table
Details
Amish Poly Round 60" Counter Height Table
More Information
| Style | Bar Table |
|---|---|
| Furniture Height | Bar |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Dimensions | 60 in Diameter x 39 in Height |
| Overall Width | 60 in |
| Overall Height | 39 in |
| Overall Depth | 60 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Designed from recycled poly material
- Amish made in the USA
- Little to No Maintenance
- All-weather performance - no need to store
- Custom two-toned color options