Details
Amish Poly 4' Dining Bench
More Information
| Style | Bench |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | 42 in l x 15 in w x 18 in h |
| Overall Width | 42 in |
| Overall Height | 18 in |
| Overall Depth | 15 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Size | 42 x 15 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Stainless steel harware
- All-weather furnishin
- Will not rot, warp or corrode
- Amish made poly furniture
- Cleans with soap and water as needed
- Backed by a 20 year manufacturer's warranty