Amish Poly Dining Bench 4 pc. Set
Special Price
$2,672.74
FREE Shipping
$4,069.90
- You Save: $1,397.16 ( 34.33% )
Details
Amish Poly Dining Table & Dining Bench Set
More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Features | Sets |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Dimensions | 4' Dining Bench (164) 48 in L x 15 in W x 18 in H 43" Sq Dining Table (843D) 43 in L x 43 in W x 30 in H |
| Overall Width | Bench 48 in - Table: 43 in |
| Overall Height | Bench: 18 in - table: 30 in |
| Overall Depth | Bench: 15 in - Table: 43 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Size | 48 x 15 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- All-weather performance
- Perfect for any backyard
- Amish Made from Recycled Poly
- Designed for year-round use Little-to-No Maintenance
- Set includes (1) 43 in Dining Table and (4) 48 in Dining Benches