Details
Amish Poly Swivel Bar Stool
More Information
| Style | Bar Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Bar |
| Features | Swivel |
| Collection | Barstools |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 15 in w x 15 in d x 27 in h |
| Overall Width | 15 in |
| Overall Height | 27 in |
| Overall Depth | 15 in |
| Seat Height | 27 in |
| Seat Size | 15 in w x 15 in d |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments