Details
The Amish Poly Gliding Footstool is the perfect addition to any of the Amish Poly gliders. This footstool is made to glide with your glider to make for a more comfortable experience. Available in 22 different solid colors, but you can also order in a two-tone color combination!
More Information
| Style | Ottoman / Foot Stool |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 18 in w x 20 in d x 12 in h |
| Overall Width | 18 in |
| Overall Height | 12 in |
| Overall Depth | 20 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments