Tailwind Traditional Rocker
Code:
TW-AD210
Weight:
55 lbs
Dimensions:
36inL x 28inW x 43inH
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
Traditional Rocker
More Information
| Furniture Height | Standard |
|---|---|
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Chair Front Style | Standard |
| Curved Back | Curved Back |
| Dimensions | 36inL x 28inW x 43inH |
| Overall Width | 28 in |
| Overall Height | 43 in |
| Overall Depth | 36 in |
| Seat Height | 17 in |
| Weight Capacity | 300 lbs |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions