Tailwind Traditional Adirondack Chair
Code:
TW-AD200
Weight:
45 lbs
Dimensions:
36inL x 28inW x 43inH
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
Traditional Adirondack Chair
More Information
| Style | Adirondack |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Chair Front Style | Standard |
| Dimensions | 36inL x 28inW x 43inH |
| Overall Width | 28 in |
| Overall Height | 43 in |
| Overall Depth | 36 in |
| Seat Height | 15 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions