Trex® Outdoor Furniture Surf City 30 In Dining Table
Special Price
$569.00
FREE Shipping
$825.05
- You Save: $256.05 ( 31.03% )
Details
The Trex® Outdoor Furniture Surf City 30 in Dining Table features a smooth, sleek aluminum frame availalble in several finishes. Topped by POLYWOOD HDPE recycled plastic slats, the Surf City 30 in Dining Table offers superior performance used indoors or out. Whether used as a serving table or a dining table, this outdoor table will be up for the job. Seven stylish colors available to create just the look you are searching for.
More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2-4 Person |
| Dimensions | 29.75 in x 29.75 in x 29 in |
| Overall Width | 29.75 in |
| Overall Height | 29 in |
| Overall Depth | 29.75 in |
| Seat Height | n/a |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 1 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments