Details
Sister Bay Furniture Umbrella Turn Table is specifically designed to complement your outdoor space and make the center of your outdoor tables useful and convenient space.
More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Features | Swivel |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | Yes |
| Dimensions | 18 in Round x 1.5 in H |
| Overall Width | 18 in |
| Overall Height | 1.5 in |
| Overall Depth | 18 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Designed to fit around standard umbrellas on Malibu Table tops
- Made from 95% recycled poly material
- Made in the USA
- Backed by manufacturer's warranty