Details
Malibu Newport Dining Table!
More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Dimensions | 56inW x 56inL x 30inH |
| Overall Width | 55" |
| Overall Height | 30in |
| Overall Depth | 55" |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Customer Favorite in Weathered Wood, White, and Light Gray
- Stainless steel hardware
- Constructed from HDPE recycled plastic
- All-Weather furnishing
- Low to No Maintenance
- Made in the USA
- Available in 8 poly colors
- Dual tone options available - Call for Pricing
- Backed by 20 year residential warranty