More Information
| Style | Ottoman / Foot Stool |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 26 in w x 21.07 in d x 15 in h |
| Overall Width | 26 in |
| Overall Height | 15 in |
| Overall Depth | 21.07 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 3 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Additional framing support
- Ideal for high traffic areas
- Marine-grade quality hardware
- Made in USA
- Designed for use the the Grand Adirondack Chairs
- Includes: (1) Grand Adirondack Ottoman