Details
Luxcraft/Crestville 15 in Square Planter includes a 12 in removable terracotta-colored liner with dry soil capacity of 12 quarts.
More Information
| Family ID | P15SP |
|---|---|
| Style | Planter |
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 17 in w x 17 in d x 13 in h |
| Overall Width | 17 in |
| Overall Height | 13 in |
| Overall Depth | 17 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Liner Included