Luxcraft Serving Bar
Details
Our Luxcraft Serving Bar is a perfect addition to your back yard entertainment. Capable of seating 4 and an ample counter top space for serving.
More Information
| Family ID | PSB |
|---|---|
| Style | Bar Table |
| Furniture Height | Bar |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Dimensions | 57 in x 29.5 in d x 41.75 in h bottom shelf height: 8.5 in top shelf height: 23.75 in |
| Overall Width | 57 in |
| Overall Height | 41.75 in |
| Overall Depth | 29.5 in |
| Weight Capacity | n/a |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Durable Poly construction
- Designed for year-round use
- Amish made in the USA
- Backed by lifetime warranty