Details
Luxcraft Chaise Lounge Cushion is designed for use with the Luxcraft Lounge. Amish Made from Sunbrella fabric, these lounge cushions feature tie-ons to keep the cushion secured to your lounge.
More Information
| Family ID | LC |
|---|---|
| Style | Cushion |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 24 in w x 42/37 in d x 2 in h |
| Overall Width | 24 in |
| Overall Height | 2 in |
| Overall Depth | 42/37 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Designed for use with the Luxcraft Lounge
- Sunbrella Fabric
- Tie-Ons secure cushion to your lounge