Details
Luxcraft Dining Chair Seat Cushions is designed for use with Luxcraft Dining Side Chair, Captains Dining Chairs, Island Dining Chairs and the Lakeside Adirondack Chair.
More Information
| Family ID | DCSC |
|---|---|
| Style | Dining Chair |
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 19 in W x 17 in D x 2 in H |
| Overall Width | 19 in |
| Overall Height | 2 in |
| Overall Depth | 17 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Cushion Fits These Luxcraft Products...
- Luxcraft Classic Side and Arm Chair
- Luxcraft Island Dining Chairs
- Lakeside Adirondack Chair
- Adirondack Dining Arm & Side Chair
- Sunbrella Fabric