Details
The Luxcraft / Crestville® Plain 5 Ft Swing with stainless steel chain!
More Information
| Family ID | 5PPS |
|---|---|
| Style | Swing |
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2-4 Person |
| Dimensions | 64.5 in W x 26 in D x 24.5 in H |
| Overall Width | 64.5 in |
| Overall Height | 24.5 in |
| Overall Depth | 26 in |
| Seat Height | Varies |
| Seat Size | 60 in x 18 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews 3
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Stainless Steel Chain included
- Amish made
- Pull down cupholder console
- Designed for year round use
- Requires no sanding, painting or yearly refinishing
- Includes (1) Plain 5ft Swing with stainless steel chains