Details
Luxcraft 5' Seat Cushion
- Cushion Fits These Products...
- 5' Gliders
- 5' Swings
More Information
| Family ID | 5SC |
|---|---|
| Style | Cushion |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Dimensions | 60 in W x 18 in D x 2 in H |
| Overall Width | 60 in |
| Overall Height | 2 in |
| Overall Depth | 18 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Made from Sunbrella Fabric
- Cushion Designed for use with Luxcraft 5 ft Gliders and Swings
- Sunbrella Fabric
- Tie-Ons to keep the cushions secure