Luxcraft Lumin 79 in Dining Fire Table
More Information
| Family ID | LFT79R-D |
|---|---|
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Dimensions | 79.25 in w x 49.5 in d x 30 in h with glass: 35.9 in |
| Overall Width | 79.25 in |
| Overall Height | 30 in |
| Overall Depth | 49.5 in |
| Weight Capacity | n/a |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Includes: (1) Fire Dining Table with tempered glass wind guard & clear, tempered fire glass gems
- Set up for LP with natural gas conversion kit included
- Amish-made in the USA
- Comfortably seats 4-6