Luxcraft Lumin 62 in Fire Bar Table
More Information
| Family ID | LFT62R-B |
|---|---|
| Style | Bar Table |
| Furniture Height | Bar |
| Leg Depth | 21.75 in |
| Leg Width | 34 in |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Dimensions | 62.5 in w x 49.5 in d x 42 in h with glass: 47.9 in |
| Overall Width | 62.5 in |
| Overall Height | 42 in |
| Overall Depth | 49.5 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Includes: (1) Fire Table, tempered glass wind guard, & clear, tempered fire glass gems
- Push button start
- Arrives set up for LP but includes natural gas conversion kit
- Amish made in the USA