Details
The Luxcraft Island Coffee Table has a sleek and modern look. A perfect complement to any of your outdoor settings.
More Information
| Family ID | ICT |
|---|---|
| Style | Coffee Table |
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 39 in w x 22 in d x 18 in h |
| Overall Width | 39 in |
| Overall Height | 18 in |
| Overall Depth | 22 in |
| Weight Capacity | n/a |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Modern, sleek lines
- Handcrafted from recycled poly
- Eco-Friendly, made from recycled milk jugs
- Designed to be left out year-round
- Little to No Maintenance