Details
Luxcraft/Crestville Elite 18 in Planter has a three gallon capacity and features a removable liner with drainage openings.
More Information
| Family ID | EP18 |
|---|---|
| Style | Planter |
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 16.75 in w x 16.75 in d x 18 in h |
| Overall Width | 16.75 in |
| Overall Height | 18 in |
| Overall Depth | 16.75 in |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Ships fully assembled
- Includes removable liner with drainage openings
- Constructed from recycled poly material
- Designed for year-round use
- Amish Made in the USA