Luxcraft 72 x 13 in Cafe Bench Sunbrella Seat Cushion
Code:
CV-72CBC
Weight:
12 lbs
Dimensions:
72 in w x 13 in d x 2 in h
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
Luxcraft/Crestville 72 in Cafe Bench Seat Cushion is designed for use with the Luxcraft 41 in Cafe Dining Bench.
More Information
| Family ID | 72CBC |
|---|---|
| Style | Cushion |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 72 in w x 13 in d x 2 in h |
| Overall Width | 72 in |
| Overall Height | 2 in |
| Overall Depth | 13 in |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Made from Sunbrella Fabric
- Designed to fit the Luxcraft 72 in Cafe Bench
- Designed for use in all seasons