Details
Luxcraft/Crestville Cafe Dining 41 in Bench
More Information
| Family ID | CDB41 |
|---|---|
| Style | Bench |
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Chair Front Style | Standard |
| Dimensions | 41 in w x 18.5 in d x 19 in h |
| Overall Width | 41 in |
| Overall Height | 19 in |
| Overall Depth | 18.5 in |
| Seat Width | 41 in |
| Seat Depth | 13 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Size | 41 in x 13 in |
| Weight Capacity | 300 lbs |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments