Details
The Luxcraft / Crestville® 41in Dining Table
More Information
| Family ID | P41ST-D |
|---|---|
| Style | Dining Table |
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 2-4 Person |
| Dimensions | 41 x 41 x 30.25 in High |
| Overall Width | 41 in |
| Overall Height | 30.25 in |
| Overall Depth | 41 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Includes umbrella hole, stabilizer and plug
- Constructed from recycled poly material
- Little to No Maintenance
- Designed for year-round use, no need to store
- Backed by Lifetime Warranty